زیبایی

بلیچینگ

ادامه مطلب

استفاده از ماده شیمیایی به نام پراکسید هیدروژن جهت تغییر رنگ در دندان. این مواد ابتدا روی سطح مینا نفوذ کرده و باعث از بین رفتن رنگ دانه های رسوب کرده در مینای دندان می شود. و در نهایت روی عاج هم تأثیر گذاشته و باعث روشن شدن آن نیز می شود.

گرچه رو روش office و home وجود دارد ولی ایجاد رنگ مناسب و ثبات رنگ به استفاده از دو روش بستگی دارد. بلیچینگ روی دندان های روکش و روکش ایمپلنت تاثیری ندارد. میزان روشنی بیو ۳-۱ درجه بوده و به قطعیت نمی توان تعیین کرد.

IPS

ادامه مطلب

کامپوزیت سرامیکی که با فرایند IPS و تحت فشار ساخته می شود. در نتیجه بافت کامپوزیت تراکم بالاتری داشته و این امر باعث پایش پذیری بالاتر و رنگ بندی بهتر و شفافیت و عبور نور بالاتر می شود. استحکام این کامپوزیت به دلیل وجود ذرات سرامیکی بالاتر از انواع قدیمی است، طیف رنگی آن متنوع تر بوده و بیشتر برای افرادی که دارای دندان های مرتب تر و با بیس روشن تر هستند به کار می رود.

نانوکامپوزیت

ادامه مطلب

این کامپوزیت از ذرات نانو ساخته شده و از نظر ساختار کاملا با بافت طبیعی دندان سازگاری دارد به طوری که بعد از انجام کار با ساختار دندان یکپارچه شده و جزئی از بافت دندان می شود. رنگ پذیری پایین تر و پایش پذیری بالا از خصوصیات این کامپوزیت می باشد.

لومینیرز

ادامه مطلب

عملکرد مشابه ونیرهای سرامیکی را دارد با این تفاوت که فرایند با تراش بسیار کم و یا بدون تراش انجام می شود. این نوع سرامیک با اینکه بسیار نازک می باشد ولی در نهایت کمی برجسته به نظر می آید و این امر به دلیل عدم تراش روی سطح دندان است. سرامیک به کار رفته از نوع خاصی بوده و توسط یک شرکت آمریکایی ساخته و در لابراتورهای تخصصی این شرکت فرایند ساخت لمینت های سرامیکی لومینیرز انجام می شود.

باعث اصلاح رنگ و فرم دندان می شود. روی سطوح خارجی دندان ایجاد شده و در یک جلسه قابل انجام است. نسبت به ونیرهای سرامیکی یا لمینت های سرامیکی روش ارزان تری بوده ولی نیاز به رعایت بهداشت دقیق تری دارد.

کامپوزیت‌نانوسرامیک

ادامه مطلب

کامپوزیت سرامیکی با ذرات بسیار ریز و بافت یکپارچه به دلیل استفاده از نانو ذرات سرامیکی در بافت خود، شفافیت بالا و عبور نور مشابه دندان های طبیعی، سازگاری با ساختار طبیعی دندان و پایش پذیری بالا به دلیل اینکه از ذرات بسیار ریز تشکیل شده اند. کاهش زمان پیرازسیون و جذب آب پایین در نتیجه کاهش تغییر رنگ در کامپوزیت.

کامپوزیت‌میکروهیبرید آمریکایی

ادامه مطلب

یک میکروهیبرید می باشد. این کامپوزیت با پوشانندگی بالا دندان های با بد رنگی زیاد را پوشش داده و با استفاده از کامپوزیت دوم که حالت شفافیت به کامپوزیت اول می دهد و پایش پذیری آن را بالا می برد. اینکه از یک لایه یا دو لایه کامپوزیت استفاده شود بستگی به رنگ دندان های فرد و فرم فک دارد که به تشخیص پزشک انجام می شود.

لمینت سرامیکی

ادامه مطلب

لمینت های سرامیکی در دو تا سه جلسه انجام می شوند
دندان تراش مختصر و علمی می خورد
کار فرستاده می شود لابراتوار ،
اختصاصی برای هر فرد ساخته می شود .
طول عمر بسیار بالایی دارند
استحکام بسیار زیادی دارند
و اصلا رنگ نمی گیرند

لومینیرز و کانتکت

ادامه مطلب

لومینیرز و کانتکت لنز جز لوکس ترین روش های لمینت هستن که بر خلاف لمینت سرامیک های معمول ، کاملا بدون تراش دندان انجام میشن.
لومینیرز انحصارا توسط لابراتوارهای تخصصی شرکت دنمت در آمریکا تولید میشه و نمایندگی این شرکت در آسیا فقط در امارات و لبنان قرار داره.
کار شما بعد از قالب گیری برای ساخت به خارج از کشور فرستاده میشه و تقریبا یک ماه و نیم بعد آماده میشه.

گالری تصاویر

فهرست